Naturalne składniki


Microdacyn® zawiera biokompatybilne związki, które w kontakcie z mikroorganizmami wyzwalają reaktywne formy tlenu (reactive oxygen species) takie jak ponadtlenki, tlen singletowy i wolny tlen mające silne działanie utleniające. Zasada działania Microdacyn® odzwierciedla proces fagocytozy, kiedy to neutrofile (komórki układu odpornościowego) niszczą bakterie atakujące organizm. W trakcie wybuchu tlenowego zachodzi szereg reakcji enzymatycznych, podczas których wytwarzane są ponadtlenki i inne reaktywne formy tlenu w tym także niewielkie stężenia kwasu podchlorawego (HOCl). Kwas podchlorawy jest naturalnie występującą substancją, która niszczy błonę komórkową bakterii. Microdacyn zawiera jedynie 40 ppm (0,004%) HOCl oraz 40 ppm NaOCl (podchlorynu sodu). Dzięki takiej kompozycji posiada on także obojętny odczyn pH. Tak niewielkie stężenia są wystarczające do zniszczenia bakterii, a jednocześnie nie stanowią one zagrożenia dla zdrowych tkanek.

 

 

productwerking1_dermacyn_fc   productwerking2_dermacyn_fc

Rozpuszczanie ściany komórkowej

Kwas podchlorawy zawarty w Microdacyn® denaturuje i zwiększa przepuszczalność ściany komórkowej mikroorganizmów, co prowadzi do ich zniszczenia. Komórki naszego organizmu są naturalnie wyposażone w odpowiednie procesy zapobiegające ich uszkodzeniu.

Osmoza – pękanie komórek

Hypotoniczny roztwór Microdacyn® powoduje napływ wody do komórki poprzez uszkodzoną ścianę komórkową. Na skutek działania ciśnienia osmotycznego ściana komórkowa zostaje rozerwana co powoduje całkowitą dezintegrację drobnoustroju. Jest to czysto fizyczne, naturalne zjawisko zapewniające efektywną redukcję obciązenia mikroorganizmami.

Oczyszczanie ran

Roztwór do płukania ran Microdacyn® niszczy komórki mikroorganizmów, ułatwia zmiękczenie i mechaniczne usuwanie innych zanieczyszczeń w ranie. Uszkodzone komórki, które masowo występują w przypadku zainfekowanych ran ulegają szybszej demarkacji pod wpływem Microdacyn®. Stosowanie przymoczków z Microdacyn® lub stosowanie hydrożelu wspomaga autolityczne procesy oczyszczania ran oraz stwarza odpowiednie wilgotne środowisko gojenia.

 

microdacyn-auge-mund

Pełna biozgodność i bezpieczeństwo

Microdacyn® jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Ogranicza on rozwój drobnoustrojów nie wywołując jednocześnie jakichkolwiek toksycznych czy drażniących reakcji dla zdrowych komórek. Nie jest cytotoksyczny czy uczulujący. Nawet płukanie jamy ustnej lub kontakt z oczami nie prowadzą do podrażnień, co jest potwierdzone odpowiednimi testami.


© 2014 Kikgel
Realizacja: WebProm Agencja Interaktywna